Pán tréner Weiss sa zase ospravedlňuje.....

Autor: Filip Vágner | 23.10.2011 o 21:39 | Karma článku: 9,43 | Prečítané:  2948x

„Mrzí ma, čo sa deje, čo sa píše o slovenskom futbale. Som dosť silný človek, aby som vydržal. Chcel by som sa médiám a zvlášť tomu konkrétnemu novinárovi ospravedlniť. Moje správanie bolo nevhodné a nekorektné. Na poste reprezentačného trénera by som sa nemal takto správať. Ale to som ja - Vlado Weiss. Môj vzťah s médiami aj s vedením SFZ nie je ružový. S médiami ešte nikto vojnu nevyhral. Ja si však budem obhajovať svoje, budem si stáť za svojimi hráčmi," povedal Vladimír Weiss st. na piatkovej tlačovej konferencii.

 

Takže takto znelo ďalšie ospravedlnenie šéfa našej futbalovej reprezentácie. Popri hlasovaniu o eurovale , páde vlády a neprehľadnej politickej situácii u nás doma našinec iba mávne rukou. Alebo sa predsa len na chvíľu zarazí?

Pán Weiss spravil pre slovenský futbal veľmi veľa. Áno, zviditeľnil našu malú krajinu tak ako nikto predtým a my sme mu za to všetci vďační. Veď po víťazstve nad Talianskom prežívali mnohí futbaloví fanúšikovia, ba dokonca aj tí, čo futbal nesledujú, len tie najkrajšie chvíle. Prišla však ďalšia kvalifikácia a sme späť v realite. Ale nie o tom som chcel.

V týchto časoch to veru nikto nemá ľahké. Každý bojuje o prežitie, obyčajní ľudia žijú od výplaty k výplate. Kdesi som čítal, že mesačná odmena nášho kormidelníka je 34 000 eur plus odmeny za kvalifikačný zápas cca 5000 eur a za priateľský zápas cca 3000 eur. Ja Vám tie peniaze vôbec nezávidím, ba dokonca Vám ich prajem, pán tréner. Myslím si, že je to adekvátna odmena za Vašu prácu.  Neviem však, či sa k nej dá pristupovať až natoľko zodpovedne keď máte takéto práce dve. Odpoveď nám možno dali posledné tri vystúpenia v poslednom kvalifikačnom cykle. Veľa sa dá možno prečítať aj z herného prejavu hráčov Slovana v tohtoročnej edícii Európskej ligy. Ale to je skôr na zamyslenie pre vašich zamestnávateľov.

Ja by som Vás chcel len poprosiť z úcty k obyčajnému slovenskému občanovi, aby ste sa už konečne začali správať tak, ako si to Vaša pozícia vyžaduje. Aby sme sa nemuseli prizerať Vašej arogancii, ktorá má korene vo Vašom neúspechu. Aby sa nehovorilo o Vás len v zlom, aby Vám ľudia nezávideli Váš plat. Aby ste sa po najbližšom zápase nemuseli znova ospravedlňovať.   Skutočne Vás prosím o zamyslenie. Nikto z nás si takéto Vaše správanie nezaslúži.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Španieli zastavili druhý útok, zabili päť útočníkov s výbušninami

Teroristi sa pokúsili o útok v pobrežnom mestečku Cambrils južne od Barcelony.


Už ste čítali?