"Neklamem, ja neklamem"

Autor: Filip Vágner | 18.3.2014 o 17:33 | (upravené 18.3.2014 o 18:04) Karma článku: 17,27 | Prečítané:  1241x

Dnešnú tlačenku s Robertom Ficom – našim bezúhonným premiérom som bohužiaľ nestihol. Videl som však záver keď hovoril: Neklamem, ja neklamem.

 

Pozeral som na tú TA3, pohľad zrejme neprítomný s otvorenými ústami, a bez zamyslenia sa nad tými slovami som TV vypol. Sľúbil som si, že si politiku nebudem až tak všímať . Aj jeden facebookový  priateľ na facebooku si ma odstránil a viac už facebookový priatelia nie sme. Že vraj veľa riešim politiku, že ho to otravuje a že si mám radšej založiť politickú stranu. Možno by bol radšej, keby som zdieľal vtipné videá alebo hral stupídne hry a potom mávol rukou a povedal - Ja nevolím, všetci sú rovnakí, všetci kradnú..je mi to jedno. Zrejme ich bolo aj poslednú sobotu dosť. Nedalo mi to a predsa len som tú našu politickú scénu  nemohol neokomentovať.

Stranu si zakladať nejdem. K tomu treba viac ako záujem o politiku. Potrebujete k tomu minimálne pozoruhodnú chrbticu a schopnosť krútiť sa ako slizký had. Keď Vám stupia na chvost dobiedzať hlavou a pokúšať sa uhryznúť, keď na hlavu, plieskať chvostom naokolo no a robiť oboje keď Vám stoja na bruchu.

http://www.pozoruhodnachrbtica.sk/

Keď človeka vidina absolútnej moci  ženie vpred a doženie ho až tak ďaleko, že  nemá ani  najmenší problém povedať - Neklamem, ja neklamem, príde Vám takého človeka ľúto.. Vrchol kariéry je na dosah a stále predsa tak ďaleko. Pre úspech však treba spraviť všetko. Idiotské hyeny sa však aj naďalej pýtajú či ste v byte bol alebo nie. Zástanca prísne ateistického stanoviska s profilom lepším ako ktorýkoľvek poslanec KDH sa však nenechá len tak pre nič za nič vtiahnuť do kauzy vlády iného kresťana a hrdo hovorí -  To je  výmysel. Hovorí to natvrdo: Neklamem, ja neklamem. Vy všetci však klamete. A ja som jediný možný relevantný odborník na funkciu prezidenta hlavy štátu.

Čo ma však zaráža, je že 28% ľudí slepo nasleduje takéhoto človeka, nemo pritakáva, riadi sa podľa toho či je palec otočený smerom nadol alebo naopak a teda zdieľa jeho názory - súhlasí s nimi. Rozumiem, že na Slovensku sa volí k vlastnému prospechu, to znamená všetci tí, čo dostali prácu práve vďaka výmene politickej garnitúry, ich rodinný príslušníci, priatelia, všetci podnikavci, ktorí práve teraz prežívajú renesanciu svojich obchodov a nezabudnime na dôchodcov, ktorí dostali od tohto štátu viac ako kedykoľvek predtým, inak voliť ani nemôžu.  Vyše päťstotisíc ľudí sa má teda na Slovensku dobre.

Zaráža ma tiež tých 56.6 % čo voliť vôbec nebolo. Keď zoberieme do úvahy, že každý mohol ísť voliť až trikrát je to fakt mizerná účasť.  Ospravedlniť sa dá jedine chorobou a vyzerá to tak, že naša spoločnosť sa skutočne zmieta v kŕčoch s horúčkami blížiacimi sa k štyridsiatke. Zdá sa mi, že už aj slepneme, alebo si iba zatvárame oči, čo je zrejme spôsobené neskutočnými bolesťami. Chcelo by to doktora. Ja však nechcem toho , čo ma lieči už druhý rok. Vážne sa mi pohoršilo.

Som si istý, že naša vôľa žiť v prosperujúcej krajine je oveľa silnejšia ako mocenské ambície jedinca. Súhlasím. Nebyť ovcou v krajine, kde Vám verejnoprávne médium každý týždeň s veľkou pompou ukazuje, že nikto nie je dokonalý, nám takúto snahu značne sťažuje.  Kapitulovať však rozhodne nie je na mieste.

Budem veľmi otvorený. V prvom kole som volil Procházku a veľmi ma mrzí, že tam s neklamárom teraz nie je on. Neklamár vyzeral v každej jednej diskusii s ním veľmi úboho a s pravdebodobnosťou hraničiacou s istotou by utrpel obrovskú porážku. Ostávalo by mu iba hodiť uterák a odísť plakať kdesi do kúta bytu, kde vraj bol aj nebol.

O Kiskovi presvedčený nie som, ale kedže mi je veľmi ťažko a pre svoju záchranu som ochotný urobiť čokoľvek svoj hlas dám práve jemu. Podľa všemohúceho je úžerník. Podľa mňa je úžerník tento štát no a tento štát riadi všemohúci. Že by to bol politický dobrodruh? Pán premiér, a ako by ste nazvali dosluhujúceho prezidenta? Je scientológ? A čo nám poviete vy o svojej viere?

Naša spoločnosť je chorá. Akceptácia momentálneho stavu a teda neúčasti na voľbách, pasivita a nezáujem, benevolentnosť a krčmová kritika. My samy sme si svojou záhubou. O tom niet pochýb. My sme toto všetko dovolili.

A úprimne ma mrzí, že je nás toľko čo voliť neboli a iba sa prizerajú z poza pleca akoby sa ich to netýkalo.

Máte plné právo so mnou nesúhlasiť. V očiach mnohých budem možno len rozvracač, Kiskov tajný anjel alebo nebodaj aktivista....

Ale opýtajte sa samých seba.

Veríte človeku, čo o sebe hovorí, že neklame? Veríte tomu, že Róbert Fico neklame? Skutočne tomu veríte?

Neklamte samých seba a poďte voliť...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Španieli zastavili druhý útok, zabili päť útočníkov s výbušninami

Teroristi sa pokúsili o útok v pobrežnom mestečku Cambrils južne od Barcelony.


Už ste čítali?